CZY TU WOLNO TAŃCZYĆ? DANCING – LATA 30-TE
Gdzie: Hala Gwardii, pl. Żelaznej Bramy 1
Kiedy: 20 kwietnia (piątek), g. 19.00-01.00

Wstęp wolny

Wydarzenie odbywa się w ramach
Festiwal: Pilecki. Po stronie wolności | 20-23 kwietnia 2018

Partner: Instytut Solidarności i Męstwa

Zapraszamy warszawiaków na dancing w stylu retro. W Hali Gwardii rozbrzmiewać będą swing i jazz – taneczne rytmy lat 30-tych, przy których Rotmistrz Pilecki bawił się ze swoją narzeczoną, a potem żoną – Marią z Ostrowskich.

Od 19.00 czekać na Was będą najlepsi barberzy i wizażystki, którzy pomogą Wam rozpocząć wieczór w odpowiednim image’u. Fryzura na Witolda i makijaż na Marię? – tej nocy wszystko będzie możliwe!

Za oprawę muzyczna imprezy odpowiedzialni będą DJ Michał Fogg i saksofonista Marcin Gańko. Duet zabierze Was w muzyczną podróż do czasów międzywojnia, kiedy to cały kraj na dancingach i balach bawił się przy fokstrotach, tangach i slowfoksach największych gwiazd lat 20. i 30. jak: Adam Aston, Eugeniusz Bodo, Tadeusz Faliszewski, Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg, Janusz Poławski, Albert Harris czy Zofia Ternee. Nie zabraknie również wspaniałych przedwojennych orkiestr Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Henryka Golda i Iwo Wesbego. Aby całemu wydarzeniu dodać trochę współczesności niektóre szlagiery usłyszycie w zupełnie nowych aranżacjach!

Patroni medialni:
TVP Kultura
Trójka – Program 3 Polskiego Radia
Polska The Times

Czy możemy Ci w czymś pomóc? Jesteśmy tu dla Ciebie - napisz do nas!